Chicago: burmistrz przedstawiła plan szczepień

Wiadomości Chicago

0
szczepionka koronawirus COVID Chicago
Fot. NBC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Burmistrz Lori Lightfoot przedstawiła w środę plan darmowych szczepień na koronawirusa w Chicago. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną pracownicy medyczni „najwyższego ryzyka” i osoby zatrudnione i przebywające w domach opieki społecznej. 

Jeśli zatwierdzenie przez Federalną Administrację Leków i Żywności przebiegnie zgodnie z planem, około 100 tysięcy dawek szczepionek firm Pfizer i Moderna dotrze do Chicago pod koniec grudnia. W pierwszym tygodniu po otrzymaniu szczepionki zostanie ona przekazana do 34 miejskich szpitali, gdzie zaszczepieni zostaną pracownicy tych placówek. W drugim i trzecim tygodniu, dawki dotrą do 128 domów opieki społecznej. Zaszczepieni w nich zostaną zarówno pracownicy, jak i pensjonariusze. 

W grudniu i styczniu, władze Chicago planują otwarcie specjalnych punktów masowych szczepień. Będą się tam mogli zgłaszać, po wcześniejszym umówieniu, pracownicy zatrudnieni w systemie opieki zdrowotnej pracujący poza placówkami medycznymi. Po tej fazie, Chicago rozpocznie szczepienie całej populacji miasta. 

Aby uzyskać tzw. „odporność stadną”, zaszczepić się musi 70 procent mieszkańców Chicago. W tym celu władze Wietrznego Miasta będą przestrzegać wytycznych federalnych instytucji rządowych. Lista priorytetowa obejmuje: pracowników pierwszej pomocy i zawodów zaliczanych do „istotnych”, osoby z wysokim ryzykiem zarażenia się koronawirusem, ze względu na posiadane choroby współistniejące oraz mieszkańcy Chicago, którzy ukończyli 65 lat.

Władze miasta podkreślają, że szczepienie się jest dobrowolne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!