Dystrykt Parków Chicago: w środę głosowanie nad budżetem 2021

0
Dystrykt Parków Chicago - Park District
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W środę zarząd Dystryktu Parków Chicago będzie głosował nad przyjęciem budżetu na 2021 rok. Ma być on niższy od tegorocznego o nieco ponad 5 milionów dolarów i wynieść ma 481,8 miliona dolarów. Pieniądze mają być przeznaczone głównie na utrzymanie istniejących programów rekreacyjnych, kulturalnych i pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży. 9,4 miliona dolarów z budżetu przeznaczonych zostanie na fundusze emerytalne pracowników dystryktu, których niedofinasowanie, jak się oblicza, wynosi aż 71 procent.  

W celu zbilansowania budżetu na 2021 roku proponowane są m.in. obniżki zarobków pracowników oraz wstrzymanie do końca czerwca zatrudniania nowych osób. Nie ma natomiast mowy o wprowadzeniu podwyżki podatku od nieruchomości czy zwolnieniach z pracy. 

Szef Dystryktu Parków Michael Kelly zapewnił, że pomimo mniejszego budżetu, departament nie zamierza rezygnować z rozpoczętych projektów zabezpieczenia nabrzeża jeziora Michigan przed postępującą erozją czy naprawą zniszczonych sztormami obiektów w tym ośrodka kulturalnego South Shore Cultural Center.

Kelly przypomniał także, że z powodu trwającej pandemii COVID-19 dochody departamentu zieleni będą w tym roku niższe od planowanych o 100 milionów dolarów.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!