Chicago: budżet Lori Lightfoot przyjęty, będą podwyżki podatków

Wiadomości Chicago

0
825
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Radni Chicago zatwierdzili propozycję budżetową Lori Lightfoot w wysokości 12,8 miliarda dolarów. Za przyjęciem planu burmistrz Chicago głosowało 29 radnych, a przeciwko było 21. Radni, głosami 28-22 przyjęli także propozycję podwyższenia podatku od nieruchomości, który przynieść ma miastu dodatkowe 94 miliony dolarów dochodu.

Deficyt budżetowy Chicago wynieść ma 1,2 miliarda dolarów. W jego zmniejszeniu pomóc ma m.in. podwyżka podatku od sprzedaży benzyny o 3 centy za galon, wspomniana wcześniej podwyżka podatku od nieruchomości z zapisem o możliwości jego wzrostu w kolejnych latach w wysokości wskaźnika wzrostu cen i usług konsumpcyjnych, przefinansowanie zaciągniętych już pożyczek w wysokości ponad pół miliarda dolarów oraz usprawnienie systemu ściągania zaległych miastu należności finansowych.

W ubiegłym tygodniu Lori Lightfoot zrezygnowała z planu zwolnień pracowników miejskich. Był to jeden z punktów planu budżetowego burmistrz Chicago na przyszły rok, który miał pozwolić na zmniejszenie deficytu finansowego miasta. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!