USA: ostatnie godziny Spisu Ludności 2020 (Census 2020)

Wiadomości USA - Wiadomości Chicago.

0
141
Spis Ludności 2020 Census 2020 Chicago USA

Już tylko godziny dzielą nas do końca zapisów do Spisu Ludności 2020 (Census 2020). Decyzją Sądu Najwyższego USA data 31 października została skrócona, Census potrwa jeszcze do godziny 5 am czasu chicagowskiego w piątek. Zostało tylko kilkanaście godzin, przypominamy o zapisywaniu się jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił! Biuro Spisu Ludności podaje, że policzyło już ponad 99,9 % gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych.

Zachęcamy do odwiedzania strony https://2020census.gov/

census.gov

Spis Ludności 2020 polega na policzeniu każdej osoby dorosłej, niemowlęcia i dziecka mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Liczenie odbywa się raz na dziesięć lat, a przeprowadza je Urząd Spisu Ludności USA, który jest agencją rządową.

Dane uzyskane w Spisie Ludności mają bardzo ważny wpływ na decyzje dotyczące wielu aspektów życia mieszkańców kraju. W oparciu o dane miliardy dolarów funduszy federalnych przeznacza się corocznie na szpitale, straż pożarną, szkoły, drogi i inne ważne cele.

Wyniki Spisu Ludności służą do ustalenia liczby przysługujących każdemu stanowi przedstawicieli w Kongresie oraz wyznaczania granic okręgów wyborczych.

Zgodnie z prawem Urząd Spisu Ludności zobowiązany jest do ochrony udzielonych przez Ciebie odpowiedzi oraz zachowania ich w ścisłej poufności. Co więcej, każdy pracownik urzędu zobowiązuje się pod przysięgą do bezterminowej ochrony Twoich danych osobowych.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!