USA: statystyka dot. zamykanych biznesów

Wiadomości USA.

0
355
Zamknięty biznes koronawirus
Fot. foxbusiness

Około 60 procent firm, które zmuszone zostały do zawieszenia swojej działalności na okres trwania pandemii koronawirusa, nie wróci do biznesu.

Najwięcej z nich stanowią restauracje. Takie dane podaje Yelp, popularny portal internetowy, zbierający opinie o przedsiębiorstwach, głównie usługowych. Dane kompletowane były od marca. Do 31 sierpnia, zamkniętych zostało blisko 167,700 biznesów, z tego 98 tysięcy, na stałe. 19,600 to lokale gastronomiczne.

Najlepiej z kryzysem poradziły sobie m.in. pizzerie, delikatesy i piekarnie, a najgorzej restauracje meksykańskie i lokale oferujące tylko śniadania. Narodowe Zrzeszenie Lokali Gastronomicznych w USA poinformowało, że w związku z pandemią COVID-19 zamkniętych zostało czasowo lub na stałe około 100 tysięcy restauracji. Straty z tytułu sprzedaży w tym dziale gospodarki oblicza się na 240 miliardów dolarów.  

Duże straty odnotowano także w sektorze sprzedaży detalicznej. Zamknięto około 34 tysiące sklepów i małych galerii handlowych. 17,5 tysiąca na stałe. 

Najwięcej biznesów zamknięto w największych metropoliach USA w tym w Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago i Miami.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!