Opublikowany we wtorek coroczny ranking amerykańskich miast, których mieszkańcy są najbardziej aktywni fizycznie wskazuje, że możliwości Amerykanów w utrzymaniu sprawności ruchowej podczas pandemii zależały w dużej mierze od położenia geograficznego dzielnic, w których są zameldowani. Osoby, które mają większy dostęp do szlaków turystycznych, ścieżek rekreacyjnych czy parków, miały więcej sposobów na pozostanie aktywnymi.
Coroczny American Fitness Index, w którym ocenia się aktywność fizyczną w 100 najludniejszych miastach w kraju według 34 zmiennych metrycznych, opracowywany jest przez American College of Sports Medicine i Anthem Foundation. Raport ma na celu ocenę zasobów społeczności lokalnych w możliwość rozwijania zdrowego trybu życia i likwidowaniu barier, które uniemożliwiają ludziom pozostawanie w dobrej formie fizycznej.
Społeczności z bezpiecznymi i otwartymi przestrzeniami, w których ludzie mogli ćwiczyć, chodzić, jeździć na rowerze lub grać w piłkę, radziły sobie lepiej i pozostawały aktywne podczas pandemii.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji American Fitness Index zajęło po czwarty raz z rzędu miasto Arlington w stanie Wirginia. Pierwszą piątkę uzupełniają: Minneapolis, Seattle, Denver i Madison w stanie Wisconsin. Na ostatnich 5 miejscach w tym zestawieniu znalazły się: Oklahoma City, Tulsa, North Las Vegas, Indianapolis i Wichita, Kansas. Miasto Chicago uplasowało się na miejscu 14.
America's fittest cities are:
— ACSM American Fitness Index (@ACSMFitIndex) July 14, 2021
1. Arlington, VA
2. Minneapolis, MM
3. Seattle, WA
4. Denver, CO
5. Madison, WI
6. Washington, D.C.
7. Saint Paul, MN
8. Irvine, CA
9. Portland, OR
10. Atlanta, GA
Find out where your city ranks: https://t.co/jvXd50WAC3#100FitCities pic.twitter.com/RqPKHM8F7F
Raport wykazał, że większość Amerykanów nie spełniała zaleceń CDC dotyczących 150 minut umiarkowanej lub 75 minut intensywnej aktywności fizycznej oraz ćwiczeń z ciężarkami. Mniej niż jedna czwarta dorosłych przyznała, że wykonywała jakiekolwiek ćwiczenia w ciągu ostatniego miesiąca. Około 30 procent osób z największych miast USA jest otyła, a 14 procent osób pali.
Tegoroczny ranking fitness, który jest publikowany od 14 lat, zawiera dwa nowe pomiary: jakość snu i niepewność w dostępie do odpowiedniego odżywiania.
Raport podkreśla, że sen jest jednym z czterech osobistych zachowań, które zapobiegają chorobom przewlekłym. Inne to: utrzymywanie prawidłowej masy ciała, regularne ćwiczenia i niepalenie. Ponad jedna trzecia Amerykanów w 100 największych miastach nie sypiała wymaganych siedmiu lub więcej godzin w ciągu doby. Brak snu wiąże się z wolniejszym metabolizmem, gorszą pracą serca, otyłością, częstszą zachorowalnością na raka, a także brakiem produktywności i skupienia.
#polskieradio
Polub Nas!
POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!
e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300
Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!