USA – ranking: mieszkańcy których miast są najbardziej aktywni fizycznie?

0
491
fitness aktywność fizyczna
Fot. Twitter: ACSM American Fitness Index @ACSMFitIndex
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Opublikowany we wtorek coroczny ranking amerykańskich miast, których mieszkańcy są najbardziej aktywni fizycznie wskazuje, że  możliwości Amerykanów w utrzymaniu sprawności ruchowej podczas pandemii zależały w dużej mierze od położenia geograficznego dzielnic, w których są zameldowani. Osoby, które mają większy dostęp do szlaków turystycznych, ścieżek rekreacyjnych czy parków, miały więcej sposobów na pozostanie aktywnymi.

Coroczny American Fitness Index, w którym ocenia się aktywność fizyczną w 100 najludniejszych miastach w kraju według 34 zmiennych metrycznych, opracowywany jest przez American College of Sports Medicine i Anthem Foundation. Raport ma na celu ocenę zasobów społeczności lokalnych w możliwość rozwijania zdrowego trybu życia i likwidowaniu barier, które uniemożliwiają ludziom pozostawanie w dobrej formie fizycznej.

Społeczności z bezpiecznymi i otwartymi przestrzeniami, w których ludzie mogli ćwiczyć, chodzić, jeździć na rowerze lub grać w piłkę, radziły sobie lepiej i pozostawały aktywne podczas pandemii. 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji American Fitness Index zajęło po czwarty raz z rzędu miasto Arlington w stanie Wirginia. Pierwszą piątkę uzupełniają: Minneapolis, Seattle, Denver i Madison w stanie Wisconsin. Na ostatnich 5 miejscach w tym zestawieniu znalazły się: Oklahoma City, Tulsa, North Las Vegas, Indianapolis i Wichita, Kansas. Miasto Chicago uplasowało się na miejscu 14.

Raport wykazał, że większość Amerykanów nie spełniała zaleceń CDC dotyczących 150 minut umiarkowanej lub 75 minut intensywnej aktywności fizycznej oraz ćwiczeń z ciężarkami. Mniej niż jedna czwarta dorosłych przyznała, że wykonywała  jakiekolwiek ćwiczenia w ciągu ostatniego miesiąca. Około 30 procent osób z największych miast USA jest otyła, a 14 procent osób pali.

Tegoroczny ranking fitness, który jest publikowany od 14 lat, zawiera dwa nowe pomiary: jakość snu i niepewność w dostępie do odpowiedniego odżywiania. 

Raport podkreśla, że sen jest jednym z czterech osobistych zachowań, które zapobiegają chorobom przewlekłym. Inne to: utrzymywanie prawidłowej masy ciała, regularne ćwiczenia i niepalenie. Ponad jedna trzecia Amerykanów w 100 największych miastach nie sypiała wymaganych siedmiu lub więcej godzin w ciągu doby. Brak snu wiąże się z wolniejszym metabolizmem, gorszą pracą serca, otyłością, częstszą zachorowalnością na raka, a także brakiem produktywności i skupienia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!