Zaczyna się proces aktora Aleca Baldwina ws. śmiertelnego postrzelenia operatorki

0
Fot. KANW
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dziś rozpocznie się proces aktora Aleca Baldwina w sprawie śmiertelnego postrzelenia operatorki na planie filmu „Rust” w październiku 2021 roku. Hollywoodzki gwiazdor wycelował pistolet w Halynę Hutchins. Jak twierdzi, nie wiedział, że jest naładowany ostrą amunicją.

Ławnicy będą musieli zdecydować, czy aktor jest winny nieumyślnego spowodowania śmierci operatorki. Jeśli zostanie skazany, może dostać do 18 miesięcy więzienia.

Z relacji wynika, że podczas próby na planie rewolwer Baldwina wycelowany w operatorkę Halynę Hutchins wystrzelił, zabijając ją i raniąc reżysera Joela Souzę. Według aktora, skierował on pistolet w stronę operatorki, która stała przed kamerą. Wtedy broń miała przypadkowo wystrzelić.

Zbrojmistrz Hannah Gutierrez-Reed, która odpowiadała za pistolet na planie, otrzymała 18 miesięcy więzienia. Ława przysięgłych uznała ją winną nieumyślnego spowodowania śmierci.

Sędzia Mary Marlowe Summer prowadząca sprawę powiedziała, że jutro odbędzie się wybór ławy przysięgłych, a wstępne zeznania powinny rozpocząć się jutro.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!