Debata Biden-Trump za nami

0
Fot. YT: WSJ
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rozczarowujący występ Joe Bidena – tak większość politycznych komentatorów w Stanach Zjednoczonych ocenia występ prezydenta USA w debacie ze swoim republikańskim rywalem Donaldem Trumpem. Wśród Demokratów pojawiły się nawet głosy, że Biden powinien wycofać się z wyborów i ustąpić miejsca innemu kandydatowi.

Demokraci mieli nadzieję, że debata Bidena z Trumpem pozwoli rozwiać obawy wyborców co do wieku Joe Bidena i nadać impet jego kampanii. Tak się nie stało. Choć Biden odpowiadał merytorycznie na pytania a chwilami energicznie atakował Trumpa, miał sporo potknięć słownych, czasami mówił zachrypniętym, słabym głosem. Nawet zwolennicy Bidena są rozczarowani jego występem. Dziennik New York Times odnotował nawet, że debata wywołała falę paniki wśród Demokratów i wznowiła dyskusję na temat tego, czy w ogóle powinien być nominowany. Członkowie sztabu Bidena już w trakcie debaty zaczęli gorączkowo szukać usprawiedliwienia. Słaby występ prezydenta tłumaczyli między innymi przeziębieniem. 

Tłumaczenia doradców nie złagodziły jednak paniki. “Jest gorzej niż większość ludzi sobie wyobrażała” – mówiła była doradczyni Trumpa Alyssa Farah Griffin, która obecnie sprzeciwia się jego ponownemu wyborowi. “Biden wkrótce stanie w obliczu licznych wezwań do ustąpienia” – powiedział New York Times jeden z demokratycznych strategów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!