Amerykanista o ewentualnym zastąpieniu Bidena innym kandydatem

0
Fot. NYPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Większość komentatorów politycznych w Stanach Zjednoczonych ocenia, że debatę prezydencką wygrał Donald Trump. Amerykańskie media informują, że z powodu słabego występu Joe Bidena w obozie demokratów zapanowała panika – część z nich uważa, że obecny prezydent powinien zrezygnować z kandydowania.

“To byłaby dla Demokratów największa trudność” – ocenił w Polskim Radiu 24 amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego doktor Wojciech Kwiatkowski. “Jeżeli byłaby zmiana, to powinna być dokonana szybko, na pewno przed sierpniową konwencją demokratów. To będzie wymagało przede wszystkim jasnej deklaracji prezydenta Bidena, że nie będzie ubiegał się o reelekcję” – powiedział Wojciech Kwiatkowski.

Prezydent Joe Biden mógłby wskazać, kto – jego zdaniem – powinien go zastąpić w Białym Domu. “Najbardziej oczywistą kandydatką byłaby w tej sytuacji wiceprezydent Kamala Harris” – powiedział profesor Kwiatkowski, ale zastrzegł: “Patrząc na jej dokonania polityczne, to możnaby powiedzieć: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Ona ma jeszcze mniejsze szanse na zwycięstwo z Donaldem Trumpem”.
Cytowany przez New York Times strateg polityczny z kręgu demokratów, stwierdził, że “Biden wkrótce stanie w obliczu licznych wezwań do ustąpienia”. 

Wybory w Stanach Zjednoczonych odbędą się w listopadzie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!