USA: Walgreens finalizuje plan restrukturyzacji, może zamknąć setki sklepów

0
Fot. Scripp News/democratandchronicle.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Walgreens finalizuje plan restrukturyzacji, który może doprowadzić do zamknięcia setek sklepów w ciągu najbliższych trzech lat.

Dyrektor generalny Tim Wentworth powiedział w czwartek rano, że “zmiany są nieuchronne” dla około 25% sklepów firmy, które według niego osiągają słabe wyniki. Sieć prowadzi obecnie ponad 8 600 sklepów w Stanach Zjednoczonych.

Wentworth powiedział, że plan firmy może obejmować zamknięcie “znacznej części” z tych około 2100 nierentownych sklepów, jeśli ich wyniki nie ulegną poprawie.

Liderzy firmy powiedzieli, że w ciągu ostatnich 10 lat zamknęli już 2000 lokalizacji. Ogólnie rzecz biorąc, firma prowadzi około 12 500 drogerii na całym świecie.

“Jesteśmy w punkcie, w którym obecny model apteczny nie jest zrównoważony, a wyzwania w naszym środowisku operacyjnym wymagają od nas innego podejścia do rynku” – powiedział.

Walgreens i główni konkurenci, tacy jak CVS i Rite Aid – który przechodzi reorganizację upadłościową – zamykają sklepy, dostosowując się do szeregu wyzwań stojących przed ich firmami. Obejmują one lata ograniczonej refundacji recept i rosnące koszty prowadzenia placówek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!