USA: debata prezydencka w czwartek, pojawi się na niej kandydat Trumpa na wiceprezydenta

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Według Donalda Trumpa “nikt jeszcze nie zna” jego wyboru na wiceprezydenta, poza samym byłym prezydentem.

Trump zdradził swój wybór podczas sobotniego spotkania w Filadelfii. Zapytany przez NBC News, czy zdecydował się na swojego kandydata, Trump odpowiedział: “W mojej głowie, tak”.

Ci, którzy szukają wskazówek na temat wyboru wiceprezydenta, mogą chętniej obejrzeć czwartkową debatę. Były prezydent powiedział, że osoba ta “najprawdopodobniej” pojawi się na pierwszej debacie prezydenckiej w Atlancie.

W wyścigu o stanowisko wiceprezydenta Trumpa od miesięcy rywalizują kluczowe osobistości GOP.

Senator z Ohio J.D. Vance, senator Marco Rubio z Florydy, senator z Karoliny Południowej Tim Scott i gubernator Dakoty Północnej Doug Burgum znaleźli się na ostatecznej liście, przy czym Burgum i Vance są uważani za dwóch najlepszych kandydatów. Chociaż Rubio nadal jest w wyścigu, musiałby ustanowić miejsce zamieszkania poza Florydą ze względu na ograniczenia dotyczące głosowania wyborczego.

Starszy doradca Trumpa, Brian Hughes, wyjaśnił, że głównym kryterium wyboru wiceprezydenta Trumpa jest “silny przywódca, który będzie wspaniałym prezydentem przez osiem lat po zakończeniu czteroletniej kadencji Trumpa”.

Debata, która odbędzie się w studiach CNN w Atlancie o 9 pm czasu wschodniego w czwartek, jest pierwszą debatą między urzędującym prezydentem a byłym prezydentem i oznacza pierwszą debatę dla obu kandydatów w wyścigu w 2024 roku, ponieważ obaj zostali nominowani przez swoje partie bez udziału we wczesnych debatach.

Czwartkowa 90-minutowa debata, moderowana przez prowadzących Jake’a Tappera i Danę Bash, odbędzie się bez publiczności, “aby zapewnić kandydatom maksymalne wykorzystanie czasu przeznaczonego na debatę”, podała CNN. W programie przewidziano również dwie przerwy reklamowe, podczas których sztab kampanii nie będzie mógł wchodzić w interakcje z kandydatami.

Gdy jeden z kandydatów będzie przemawiał, mikrofon drugiego zostanie wyciszony. Oczekuje się również, że nie będzie wstępnych oświadczeń, a kandydaci będą mieli dwie minuty na udzielenie odpowiedzi na pytania, podają źródła.

Zespół Bidena wygrał rzut monetą, jak donosi CNN, co pozwoliło im określić, kto wygłosi końcowy argument lub gdzie kandydaci staną na scenie. Zespół prezydenta wybrał jego pozycję na scenie, wybierając mównicę po prawej stronie. Decyzja ta oznacza, że Trump zakończy noc mową końcową.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!