USA: ćwiczenia NASA na ewentualne uderzenie obiektu z kosmosu

0
Asteroida NASA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

NASA sprawdziła odporność na ewentualne uderzenie obiektu z kosmosu. Amerykańska Agencja Kosmiczna podsumowała ćwiczenia symulacyjne i opublikowała ocenę zdolności społeczeństwa do skutecznego reagowania na zagrożenie potencjalnie niebezpiecznej asteroidy lub komety, które mogłaby uderzyć w Ziemię. Takie ćwiczenia w NASA odbywają się co dwa lata.

Obecnie nie są znane żadne znaczące zagrożenia związane z uderzeniem asteroidy w dającej się przewidzieć przyszłości. Jednak hipotetyczne ćwiczenia dostarczają cennych spostrzeżeń poprzez badanie zagrożeń, opcji reakcji i możliwości współpracy stwarzanych przez różne scenariusze – od niewielkich uszkodzeń regionalnych z niewielkim ostrzeżeniem po potencjalne globalne katastrofy, których skutki odczuwalne będą przez wiele lat.

Przeprowadzanie ćwiczeń umożliwia instytucjom rządowym identyfikację i rozwiązywanie potencjalnych problemów w ramach przygotowań na każdą sytuację w świecie rzeczywistym. Podczas ćwiczenia uczestnicy rozważali potencjalne krajowe i globalne reakcje na hipotetyczny scenariusz, w którym zidentyfikowano nigdy wcześniej niewykrytą asteroidę, która według wstępnych obliczeń miała 72 procent szans na uderzenie w Ziemię w ciągu około 14 lat. Wstępne obserwacje opisane w ćwiczeniu nie wystarczyły jednak do dokładnego określenia rozmiaru, składu i długoterminowej trajektorii asteroidy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!