USA: Donald Trump uznany za winnego w nowojorskim procesie

2
Fot. Houston Public Media/Steven Hirsch/AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ława przysięgłych w Nowym Jorku uznała w czwartek byłego prezydenta Donalda Trumpa winnym wszystkich 34 zarzutów fałszowania dokumentacji biznesowej związanej z zapłatą dla gwiazdy porno Stormy Daniels przez jego ówczesnego osobistego prawnika przed wyborami w 2016 roku. Trump jest pierwszym byłym prezydentem USA, który został uznany winnym jakiegokolwiek przestępstwa.

Jego wyrok został zaplanowany na 11 lipca o godzinie 10:00 czasu wschodniego. To cztery dni przed rozpoczęciem Narodowej Konwencji Republikanów w Milwaukee, gdzie Trump ma zostać formalnie potwierdzony jako kandydat GOP na prezydenta.

Trumpowi, który pozostaje wolny bez kaucji, grozi maksymalny możliwy wyrok czterech lat więzienia za każdy z zarzutów.

Donald Trump wypowiedział się po ogłoszeniu wyroku mówiąc, że sprawiedliwość rozstrzygnie się 5 listopada podczas wyborów. Z kolei Joe Biden napisał na Twitterze “Jest tylko jeden sposób, aby utrzymać Donalda Trumpa z dala od Gabinetu Owalnego: przy urnach wyborczych.”

Na temat wyroku wypowiedziało się również mnóstwo republikańskich polityków i znanych konserwatywnych osób jak gubernator Florydy Ron DeSantis, senator Ted Cruz, gubernator Teksasu Greg Abbott, spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson, jak również prokurator generalny Teksasu Ken Paxton. Wszyscy wypowiedzieli się w podobnym tonie mówiąc, że werdykt jest niesprawiedliwy i motywowany politycznie przeciwko Donaldowi Trumpowi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

 1. Show me the man and I’ll find and show you the crime…. to wystarczy za cały komentarz do zakończonego wczoraj “cyrku” nowojorskiego, który nie ma nic wspólnego z praworządnością. To była kompromitacja praworządności i działanie w stylu trybunałów sowieckich i faszystowskich.

 2. ..
  Nosił wilk razy kilka,
  ponieśli i wilka.
  .
  Pomarańczak ma pełne gacie ze strachu,
  bo wie, że jak przegrał pierwszą sprawę,
  to i pewnie przegra następne…he, he.
  .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!