Rząd USA chce zmienić klasyfikację marihuany

0
Fot. raskal.shop
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Marihuana prawdopodobnie przestanie być uznawana przez amerykańskie prawo federalne za niebezpieczny narkotyk. Rząd Stanów Zjednoczonych rozpoczął proces formalnej zmiany klasyfikacji marihuany na mniej niebezpieczną substancję. 

Departament Sprawiedliwości ocenił, że marihuana ma mniejszy potencjał do nadużyć niż najbardziej niebezpieczne narkotyki. Uznał też, że posiada ona zastosowania medyczne. Departament skierował wiec wniosek do federalnego rejestru o zmianę klasyfikacji konopi indyjskich z Wykazu I niebezpiecznych substancji takich jak heroina i LSD, do Wykazu III, gdzie znajdują się takie substancje jak ketamina, czy niektóre sterydy anaboliczne. 

W ostatnich latach coraz większa liczba amerykańskich polityków z obu partii naciskała na rząd Bidena by zmienić jej klasyfikację marihuany, która staje się w społeczeństwie amerykańskim coraz bardziej akceptowana. Decyzja Departamentu Sprawiedliwości wejdzie w życie po sześćdziesięciodniowym okresie konsultacji społecznych i zatwierdzeniu przez sędziego. Nie oznacza ona też legalizacji rekreacyjnej marihuany.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!