Republikanie krytykują Bidena ws. Izraela

0
Fot. jns.org/Miriam Alster/Flash90
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Senatorowie z partii republikańskiej ostro krytykują prezydenta Joe Bidena za zapowiedź, że nie dostarczy Izraelowi broni i amunicji, która może być użyta do przeprowadzenia znaczącej ofensywy na Rafah, gdzie schronił się milion palestyńskich cywilów. Republikanie zarzucają Bidenowi porzucenie Izraela.

Republikanie nie kryją oburzenia z powodu decyzji Joe Bidena. Senator Tim Cotton powiedział, że Izrael toczy sprawiedliwą i konieczna wojnę. „Chcę zapewnić wszystkich Izraelczyków – nie będziecie walczyć sami. Nie macie problemu z Ameryką, macie problem z Joe Bidenem i partią demokratyczną” – mówił. Senator Jim Risch zarzucił Bidenowi wzmacnianie pozycji Hamasu w negocjacjach na temat rozejmu. „To spowoduje zerwanie tych negocjacji. To straszny błąd” – przekonywał. 

Prezydent Joe Biden przyznał wczoraj, że amerykańskie pociski były używane przez Izrael do ataków na gęsto zaludnione obszary. Prezydent USA potwierdził, że zablokował już dostawę jednej partii bomb dla Izraela i zapowiedział, że nie dostarczy Izraelowi kolejnych partii bomb i amunicji, które mogłyby zostać wykorzystane do znaczącej operacji w Rafah bez zabezpieczenia życia znajdujących się tam palestyńskich cywilów. Biden zapewnił, że nadal będzie dostarczał Izraelowi broń defensywną.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!