USA: proces Donalda Trumpa, zeznania Stormy Daniels i próba unieważnienia przez obronę

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W nowojorskim procesie kryminalnym Donalda Trumpa zeznaje była aktorka filmów dla dorosłych Stormy Daniels. Kobieta znalazła się w centrum skandalu seksualnego z udziałem byłego prezydenta USA. Zeznała we wtorek, że chciała odebrać 130 tysięcy dolarów, które miały kupić jej milczenie na temat ich spotkania, do którego doszło w 2006 roku, ponieważ obawiała się, że Trump nie zapłaci jej, jeśli wygra wybory w 2016 roku.

Sędzia zajmujący się sprawą odrzucił wniosek obrony o unieważnienie procesu w związku z wtorkowymi zeznaniami Stormy Daniels.
„Myślę, że niektóre rzeczy lepiej było przemilczeć” – powiedział sędzia Juan Merchan. „Nie sądzę jednak, że jesteśmy w punkcie, w którym uzasadnione jest unieważnienie procesu”.

Prawnicy Trumpa argumentowali, że Daniels zmieniła swoją historię, a ława przysięgłych usłyszała również niestosowne szczegóły dotyczące jej rzekomego spotkania seksualnego z Trumpem.

„Bariery dla tego świadka, odpowiadającego na pytania rządu, zostały po prostu odrzucone na bok” – powiedział adwokat Trumpa Todd Blanche.

W zeznaniach z 13. dnia procesu Daniels powiedziała nowojorskiej ławie przysięgłych, że uprawiała seks z Trumpem w 2006 roku, ale była zdeterminowana, aby zachować ten incydent w tajemnicy po tym, jak grożono jej na parkingu w 2011 roku.

Daniels zeznała, że poznali się w 2006 roku podczas turnieju golfowego dla celebrytów i że Trump od razu się nią zainteresował. „Nie znałam jego wieku, ale wiedziałam, że jest starszy od mojego ojca” – powiedziała zeznając pod przysięgą. 45-letnia obecnie Daniels ze szczegółami opowiadała o swoich relacjach z byłym prezydentem i o tym co wydarzyło się w luksusowym hotelu nad jeziorem Tahoe. 

Domniemany romans Trumpa i Daniels jest sednem procesu toczącego się przed ławą przysięgłych w Nowym Jorku. Prokuratura oskarża Trumpa o sfałszowanie dokumentacji biznesowej w celu ukrycia płatności w wysokości 130 000 dolarów na rzecz Daniels za jej milczenie. 
Prokuratura twierdzi, że celem Trumpa było niedopuszczenie do skandalu w finałowym okresie przed wyborami 2016 roku i ukrycie tych wydatków co jest niezgodne z prawem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!