Radosław Sikorski z wizytą w Waszyngtonie

0
Fot. X: @PolishEmbassyUS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski przebywa w Waszyngtonie z wizytą. Jej głównym punktem jest udział w konferencji organizowanej przez dziennik “Financial Times”. Sikorski spotka się też z przedstawicielami amerykańskiej administracji.

Na początku wizyty w Waszyngtonie Radosław Sikorski udzielił wywiadu BBC World, w którym mówił o rosyjskiej inwazji na Ukrainę. „Prezydent Putin dobrze by zrobił, gdyby uznał swoją inwazję za błąd i dokonał nowej kalkulacji, zgodnie z którą będziemy pomagać Ukrainie tak długo, jak będzie to konieczne” – mówił minister. 

Dalsze wsparcie dla Ukrainy będzie głównym tematem panelu dyskusyjnego z udziałem szefa polskiej dyplomacji podczas konferencji organizowanej przez “Financial Times”. Ministerstwo Spraw zagranicznych zapowiedziało, że przy okazji konferencji planowane są spotkania bilateralne zarówno z przedstawicielami amerykańskiej administracji, jak i ośrodków analitycznych. Tematami rozmów będą przede wszystkim współpraca polsko-amerykańska, agresja Rosji na Ukrainę oraz przygotowania do szczytu NATO w Waszyngtonie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!