Nowy Jork: 300 osób zatrzymanych podczas protestów studenckich

2
Fot. NDTV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nowojorska policja zatrzymała około 300 osób, biorących udział w studenckiej demonstracji poparcia dla Palestyny na Uniwersytecie Columbia oraz na City College of New York. Poinformował o tym burmistrz Nowego Jorku Eric Adams.

Studenci Columbii rozpoczęli wczoraj okupację jednego z budynków uniwersytetu. Nastąpiło to kilka godzin po tym jak uczelnia zaczęła zawieszać studentów, którzy odmówili opuszczenia propalestyńskiego obozowiska na terenie kampusu. Nagranie udostępnione przez protestujących pokazuje, jak wybijają szybę w drzwiach i wchodzą do budynku niosąc barykady. 

Prezydent USA Joe Biden popiera prawo studentów do pokojowych demonstracji, ale potępił pojawiającą się w ich czasie antysemicką retorykę oraz przemoc. 

Na wielu amerykańskich uczelniach trwają propalestyńskie protesty. Dotychczas policja zatrzymała około 1500 demonstrantów. Niemal wszyscy zostali zwolnieni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Propalestyńskie obozowisko czy też proterrorystyczne i prohamasowskie? Wiadomo, że strefą Gazy rządzi Hamas i wielu Palestyńczyków popiera te rządy (aktywnie uczestniczyli w napadzie na Izrael 10/7/23) albo siedzi cicho. Sprawcą wszystkich nieszczęść Palestyńczyków w Gazie jest tylko Hamas, który może przegrać wojnę z Izraelem, ale wygrywa propagandowo w USA i krajach Europejskich. Ta propaganda jest popierana przez wielu m.in. w USA. Obecne protesty studenckie organizuje i finansuje organizacja “Students for Justice for Palestine” założona w Kalifornii w 1993 przez dr. Hatem Bazian i jest on jednocześnie wykładowcą w University of California. Przedstawicielstwa SJP istnieją na ponad 200 campusach w USA. Ten sam facet założył też “American Muslims for Palestine” i jest to zaplecze finansowe dla SJP. W New York City została założona w 1974 roku WESPAC foundation która także finansuje protesty, a forsę otrzymuje m.in od głównego sponsora wszystkich poczynań antyamerykańskich i antyizraelskich Georga Sorosa. Tak więc te protesty nie są spontaniczne i nie mają nic wspólnego z prawdziwym pokojem. Atmosfera jak powstała w wyniku tych protestów w wielu miejscach w USA przypomina to co działo się w Niemczech hitlerowskich przed wybuchem II wojny światowej. Żydzi zaczynają sie obawiać o swoje życie i w wielu miejscach są dyskryminowani. Wielu studentów nie zna historii i jest podatnych na propagandę antyamerykańskich i antyizraelskich agitatorów. Pytanie zasadnicze – jaki będzie koniec?

  2. Przyjdzie mesjasz Donald Dziej Tramp ,
    tylko pomyśli i…
    wszyscy od razu będą szczęśliwie żyć dostatnio i pokojowo, he, he.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!