Wiadomości USA

USA: zmiany w kierownictwie Boeinga

25/03/2024 0 komentarzy
Boeing

Dyrektor generalny Boeinga Dave Calhoun zapowiedział ustąpienie z funkcji z końcem roku. Ma to związek z ciągłymi problemami związanymi z bezpieczeństwem samolotów tego producenta. 

Oprócz głównego szefa Boeinga odejdą: prezes firmy, który już zapowiedział, że nie będzie się starał o reelekcję, oraz kierownik działu samolotów komercyjnych. Boeinga od pięciu lat nękają problemy z produkowanymi przez niego maszynami. W tym czasie doszło też śmiertelnych katastrof z udziałem modelu 737 Max w 2018 i 2019, w których zginęło 346 osób. Wszystkie problemy doprowadziły do wielokrotnych uziemień ze względów bezpieczeństwa i łącznych strat w wysokości ponad 31 miliardów dolarów. 

W dzisiejszym liście do pracowników Boeinga Dave Calhoun nazwał ostatni incydent na liniach Alaska Airlines „przełomowym momentem dla Boeinga”. W trakcie lotu oderwały się boczne drzwi i powstała ogromna dziura. Dyrektor generalny zapewnił, że firma wróci na ścieżkę ożywienia gospodarczego i stabilności oraz naprawi wszystkie błędy.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych