USA – Superwtorek, czyli prawybory w 15 stanach

0
Fot. KARE 11
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Donald Trump ma szansę przypieczętować swoje zwycięstwo w walce o nominację partii republikańskiej w wyborach prezydenckich. Dziś w USA tak zwany superwtorek, czyli jeden z najważniejszych dni w prawyborach. Republikanie w 15 stanach wskażą swojego kandydata, który jesienią zmierzy z prezydentem Joe Bidenem.

Kandydatem republikanów zostanie ten polityk, który zapewni sobie większość kandydatów na partyjną konwencję. W tej chwili Donald Trump ma ich 273, a jego rywalka Nikki Kaley 43. Dziś w 15 stanach do zdobycia będzie 865 delegatów, czyli ponad jedna trzecia z łącznej liczby 2429.

Dla wyborców Donalda Trumpa jedną z najważniejszych kwestii jest ochrona południowej granicy. „Miliony osób przekraczają nielegalnie naszą granicę. Bezpieczeństwo granicy jest dla mnie najważniejszą sprawą” – mówi zwolennik byłego prezydenta ze stanu Wirginia.

Nikki Haley przekonuje, że Amerykanie powinni porzucić Trumpa i Bidena i postawić na młodsze pokolenie polityków, które reprezentuje ona sama. „To jest czas abyśmy dali wyraz temu, że Ameryka zasługuje na coś lepszego” – mówiła Halley.

Sondaże pokazują wyraźną przewagę Donalda Trumpa Jeśli Halley przegra w większości stanów, będzie poddana silnej presji swojej partii by wycofać się z dalszej walki o nominację.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!