Prezydent J.Biden spotkał się z żoną i córką Aleksieja Nawalnego

0
Fot. Twitter/X: President Biden
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden spotkał się z żoną i córką Aleksieja Nawalnego. Biały Dom poinformował, że poza kondolencjami prezydent USA wyraził podziw dla niezwykłej odwagi Nawalnego. Joe Biden opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia ze spotkania.

Do spotkania prezydenta USA z Julią i Daszą Nawalnymi doszło w San Francisco w Kalifornii, gdzie Joe Biden przebywa z dwudniową wizytą. 
Biały Dom poinformował, że amerykański przywódca przekazał im kondolencje w związku ze śmiercią ich męża i ojca w rosyjskim więzieniu. “Prezydent wyraził swój podziw dla niezwykłej odwagi Aleksieja Nawalnego i jego spuścizny: walki z korupcją oraz walki o wolną i demokratyczną Rosję, w której rządy prawa obowiązują wszystkich w równym stopniu” – napisano w komunikacie. 

Według Białego Domu, Joe Biden wyraził przekonanie, że dziedzictwo Aleksieja Nawalnego będzie kontynuowane przez ludzi w całej Rosji i na świecie opłakujących jego stratę i walczących o wolność, demokrację i prawa człowieka. 

Prezydent USA opublikował na portalu X zdjęcia ze spotkania. Na jednym z nich przytula wdowę po Aleksieju Nawalnym. 
Jutro Joe Biden ogłosi pakiet sankcji wobec Rosji, który jest odpowiedzią na śmierć opozycjonisty oraz na działania Rosji na Ukrainie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!