USA: A.Mayorkas postawiony w stan oskarżenia

4
Fot. CBS News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Izba Reprezentantów USA, w której Republikanie mają nieznaczną większość, we wtorek wieczorem postawiła w stan oskarżenia Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkasa w związku z tym, że ich zdaniem nie udało mu się wyegzekwować przepisów granicznych w obliczu “kryzysu” związanego z nielegalną imigracją.

To historyczne posunięcie i zaledwie drugi impeachment w historii polityka tej rangi. Oczekuje się, że artykuły impeachmentu zostaną odrzucone przez demokratyczną większość Senatu.

W oświadczeniu po wtorkowym głosowaniu przewodniczący Izby Reprezentantów Mike Johnson obwinił Mayorkasa o “podsycanie najgorszej katastrofy granicznej w historii Ameryki”.

“[On] zasługuje na impeachment, a Kongres ma konstytucyjny obowiązek to zrobić” – powiedział Johnson. “Obok wypowiedzenia wojny, impeachment jest prawdopodobnie najpoważniejszym uprawnieniem nadanym Izbie i odpowiednio potraktowaliśmy tę sprawę”.

Rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego odpowiedział w oświadczeniu, że “bez cienia dowodów lub uzasadnionych podstaw konstytucyjnych i pomimo dwupartyjnego sprzeciwu, Republikanie Izby Reprezentantów fałszywie oczerniali oddanego urzędnika państwowego, który spędził ponad 20 lat na egzekwowaniu naszego prawa i służbie naszemu krajowi”.

“Sekretarz Mayorkas i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego będą nadal pracować każdego dnia, aby zapewnić Amerykanom bezpieczeństwo” – dodał rzecznik.

Wniosek o impeachment przeciwko Mayorkasowi przeszedł we wtorek stosunkiem głosów 214-213, przy czym większość stanowili tylko Republikanie, a trzech Republikanów głosowało z Demokratami przeciwko impeachmentowi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

4 COMMENTS

  1. Administracja Bidena normalnie kpi sobie z Amerykanów. Mówienie, że Mayorkas spędził ponad 20 lat na egzekwowaniu prawa i służbie naszemu krajowi jest dowodem, że “elity” demokratyczne mają “gdzieś” Amerykę i liczą się tylko ich mafijne interesy. Facet wielokrotnie mówił publicznie, że południowa granica USA jest zamknięta i pod kontrolą. Zapomniał dodać albo jest tak głupi i tego nie dostrzega, że południową granicę USA kontrolują meksykańskie kartele narkotykowe szmuglujące do USA narkotyki i ludzi. Zarabiają na tym procederze miliardy dolarów. Oczywiście senat wyrzuci impeachment do kosza i kolejny raz potwierdzi prawdziwe intencje demokratów w stosunku do Ameryki. Ale to są sytuacje możliwe w kraju, który ma prezydenta o sprawności umusłowej uniemożliwiającej postawienie go w stan oskarżenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby był prezydentem. Takie są jednak konsekwencje wyborów i Amerykanie muszą z tym żyć, a będzie jeszcze gorzej jeżeli się nie opamiętają.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!