Prezydent USA potwierdza pomoc dla Izraela, premier Netanjahu dziękuje za jednoznaczne wsparcie

0
Fot. USNews.com/REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone potwierdzają wsparcie dla Izraela w wojnie z Hamasem. Przebywający z wizytą w Izraelu amerykański prezydent Joe Biden zapewnił o tym izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu.

Prezydent USA zwracał uwagę na brutalność terrorystów z Hamasu, którzy w wyniku ataku na izraelskie osady przy granicy ze Strefą Gazy zamordowali blisko 1,5 tysiąca osób. Joe Biden mówił również o tragedii zakładników, wywiezionych przez terrorystów w głąb Strefy Gazy.

“Dopuścili się takiego zła i okrucieństw, że nawet Państwo Islamskie wygląda nieco bardziej racjonalnie. Amerykanie opłakują was, naprawdę. Amerykanie są zaniepokojeni, bo wiemy, że nie jest to łatwy obszar, w którym trzeba się poruszać. Ale faktem jest, że Izrael, odpowiadając na te ataki, musi mieć w dalszym ciągu zapewnione to, czego potrzebuje do obrony. Jak wiecie, dopilnujemy, aby tak się stało” – zadeklarował gospodarz Białego Domu.

Joe Biden dodał jednocześnie, że Hamas nie reprezentuje wszystkich Palestyńczyków, a jedyne co im przyniósł, to cierpienie.
Z kolei premier Izraela Benjamin Netanjahu, witając amerykańskiego przywódcę, dziękował za jednoznaczne wsparcie dla walki jego kraju z Hamasem.

“Panie prezydencie, dobrze pan powiedział, że Hamas jest gorszy niż ISIS. Kanclerz Niemiec, który był tu wczoraj, mówił, że Hamas to nowi naziści. Obaj macie rację. I tak jak cywilizowany świat zjednoczył się, by pokonać nazistów oraz Państwo Islamskie, tak samo musi zjednoczyć się, by pokonać Hamas. Mogę pana zapewnić, że Izrael zjednoczył się, by pokonać Hamas” – zaznaczył szef izraelskiego rządu.

Benjamin Netanjahu powiedział, że w wyniku ataku z 7 października terroryści z Hamasu zamordowali co najmniej 1400 Izraelczyków. “To jak dwadzieścia zamachów z 11 września” – mówił izraelski premier do amerykańskiego prezydenta. Benjamin Netanjahu wspominał również o koszmarze zamordowanych cywilów, w tym kobiet i dzieci.

Prezydent Biden dodał, że ofiarami Hamasu padło także 31 Amerykanów. Jednocześnie amerykański przywódca zasugerował odpowiedzialność strony palestyńskiej za wczorajszy krwawy atak na szpital w północnej Gazie. Przyznał jednocześnie, że należy pomóc niewinnym palestyńskim cywilom.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!