USA – strajk w Hollywood: największy związek zawodowy zrywa negocjacje

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Negocjacje pomiędzy hollywoodzkimi studiami a związkiem aktorów SAG-AFTRA zostały zawieszone po tym jak związek przedstawił swoją najnowszą propozycję. “Różnice okazały się zbyt duże” – informuje Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych, reprezentujące główne studia Hollywood.

SAG-AFTRA to największy związek zawodowy w Hollywood. Reprezentuje ponad 160 tysięcy osób pracujących dla telewizji i filmu. Związek rozpoczął strajk 14 lipca, żądając wyższych płac podstawowych i wynagrodzeń płynących z udostępniania produkcji w platformach streamingowych. Domagał się też ograniczenia wykorzystania sztucznej inteligencji w treściach rozrywkowych.

Stowarzyszenie AMPTP, reprezentujące między innymi platformy Disney plus czy Netflix, stwierdziło, że najnowsza oferta SAG-AFTRA, dotycząca premii za oglądalność w serwisach streamingowych, kosztowałaby ponad 800 miliardów dolarów rocznie, co stanowiłoby zbyt duże obciążenie finansowe.

AMPTP wyraziło nadzieję, że związek aktorów ponownie rozważy wszystkie możliwości i powróci do produktywnych negocjacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!