USA: Hunter Biden oskarżony w związku z posiadaniem broni, gdy był uzależniony od narkotyków

1
hunter biden
Fot. cbsnews.com/AP

Hunter Biden został oskarżony w czwartek o naruszenie federalnych przepisów dotyczących broni palnej w czasie, kiedy był uzależniony od narkotyków. Syn prezydenta został oskarżony o kłamstwo dotyczące jego uzależnienia w momencie, gdy kupował broń palną w październiku 2018 roku. Oskarża się go o dwukrotne składanie fałszywego oświadczenia. 

Hunter Biden, gdy nabywał pistolet Colt Cobra Special kaliber .38 w sklepie z bronią w Wilmington w stanie Delaware skłamał na formularzu wymaganym do federalnie wymaganych rejestrów, że nie jest uzależniony od narkotyków. Zgodnie z aktem oskarżenia złożonym w federalnym sądzie stanu Delaware, Biden przyznał się, że w tym okresie był uzależniony od kokainy.

Trzecie oskarżenie mówi o posiadaniu przez niego broni przez około 11 dni, pomimo że wiedział, że jest uzależniony. 

Zgodnie z oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości, za te zarzuty grozi mu maksymalna kara do 25 lat pozbawienia wolności. 

Oskarżenia tego typu są rzadkie, zwłaszcza jeśli nie są związane z innymi przestępstwami. Według danych Komisji ds. Wyroków Stanów Zjednoczonych, w 2021 roku około 5% osób skazanych za nielegalne posiadanie broni zostało oskarżonych z powodu uzależnienia. Większość tych przypadków dotyczy osób oskarżonych o inne przestępstwa. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!