Kanclerz Niemiec zaproponował plan modernizacji kraju pod hasłem „Pakt dla Niemiec”

0
kanclerz
Fot. Live Bundestag
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Podczas przemówienia w Bundestagu kanclerz Niemiec Olaf Scholz zaproponował opozycji i krajom związkowym współpracę w ramach „Paktu dla Niemiec”. Wskazał, że jego głównym celem jest walka z biurokracją – i co za tym idzie – ożywienie gospodarki.

“Ilekroć podróżuję po Niemczech w ostatnich miesiącach, słyszę takie przesłanie: zadbajcie o to, abyśmy doprowadzili nasz kraj do dobrej kondycji, abyśmy stali się szybsi, mniej skomplikowani i mniej biurokratyczni. Dlatego chciałbym zaproponować państwu pakt, pakt dla Niemiec, który uczyni nasz kraj szybszym, nowocześniejszym i bezpieczniejszym – tempo zamiast stagnacji, działanie zamiast przeczekiwania, współpraca zamiast kłótni” – mówił w Bundestagu Olaf Scholz.

Kanclerz wskazywał na konieczność przyspieszenia procedur, na przykład pozwoleń na budowę, cyfryzacji usług publicznych i postępowań sądowych. “Koniec z dwumetrowymi dokumentami na budowę dachu fotowoltaicznego” – dawał przykład. Rząd we współpracy z władzami lokalnymi mają opracować „kompleksowy pakiet działań”, który ma zostać uruchomiony „w tym roku”.

“Ta pleśń paraliżuje naszą gospodarkę” – określił nadmiar biurokracji Scholz. “W czasie, gdy dyskutujemy i planujemy rozbudowę pojedynczej linii metra lub budowę wieżowca, w innych krajach buduje się całe trasy” – dodał.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!