USA: za miesiąc odbędzie się krajowy test Awaryjnego Systemu Alarmowego, mieszkańcy dostaną powiadomienia

0
Fot. CNN

Krajowy test Awaryjnego Systemu Alarmowego uaktywni alarmy w telefonach komórkowych, telewizorach i radiach w Stanach Zjednoczonych w całym kraju w 4 października.

We środę, 4 października o godzinie 14:20 czasu wschodniego, każdy telewizor, radio i telefon komórkowy w Stanach Zjednoczonych wydadzą charakterystyczny dźwięk alarmu awaryjnego wraz z ostrzeżeniem o treści podobnej do następującej: 

“To jest ogólnokrajowy test Awaryjnego Systemu Alarmowego, wydanego przez Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego, obejmujący Stany Zjednoczone od godziny 14:20 do 14:50 czasu wschodniego. To tylko test. Nie trzeba podejmować żadnych działań.” 

Dokładna treść nie została jeszcze opublikowana. 

Planowany test dotyczy całego krajowego Awaryjnego Systemu Alarmowego. Koordynatorzy z Agencji Federalnej Zarządzania Kryzysowego muszą upewnić się, że system jest skuteczny w ostrzeganiu Amerykanów o sytuacjach awaryjnych, katastrofach naturalnych, atakach i wypadkach na poziomie krajowym. 

Wiadomość zostanie wysłana w tym samym momencie we wszystkich strefach czasowych w Stanach Zjednoczonych. Test jest zaplanowany na czas około minuty. Wiadomość zostanie wysłana tylko raz, nie będzie powtórzeń. Test przeprowadzany jest we współpracy z nadawcami radiowymi i telewizyjnymi, operatorami komórkowymi, dostawcami telewizji satelitarnej. W całych Stanach Zjednoczonych programy telewizyjne zostaną przerwane, nadawanie radiowe zostanie wstrzymane, a telefony otrzymają wiadomość ostrzegawczą. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!