USA: kolejny recall w świecie motoryzacji, ponad 90 tys. najnowszych modeli mark Hyundai i Kia z usterką

0
kia hyundai
Fot. Fox 29 News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Hyundai i Kia wycofują z rynku ponad 90 tysięcy pojazdów w Stanach Zjednoczonych i zalecają właścicielom pozostawienie ich na zewnątrz ze względu na ryzyko pożaru związane z przegrzewaniem się kontrolera elektronicznego w pompie olejowej. 

Powiązane koreańskie koncerny motoryzacyjne radzą właścicielom, by pozostawiali je z dala od budynków, dopóki nie zostaną przeprowadzone naprawy. Recall obejmuje niektóre modele Hyundai Palisade z roczników 2023 i 2024, a także niektóre modele Tucson, Sonata, Elantra i Kona z rocznika 2023. Wśród objętych działaniem firmy Kia znajdują się modele Soul i Sportage z rocznika 2023 oraz niektóre modele Seltos z roczników 2023 i 2024. 

Według dokumentów opublikowanych w czwartek przez amerykańskie organy bezpieczeństwa, kondensator na płycie obwodu w zespole pompy olejowej dla skrzyni biegów mógł zostać uszkodzony przez dostawcę podczas produkcji. To może spowodować zwarcie i stwarzać ryzyko pożaru. Firma Kia informuje, że otrzymała sześć zgłoszeń o topiących się elementach, ale nie odnotowała przypadków pożarów ani obrażeń. Hyundai potwierdza cztery “incydenty termiczne” i brak obrażeń. Dilerzy sprawdzą i wymienią kontroler pompy olejowej, jeśli będzie to konieczne. Właściciele pojazdów marki Hyundai zostaną powiadomieni listownie 25 września, a Kia rozpocznie powiadamianie właścicieli od 28 września.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!