USA: AMC Theaters z rekordowym tygodniem pod względem przychodów

0
Fot. AMC Theatres
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

AMC Theaters zanotowało rekordowy tydzień pod względem przychodów dzięki niezwykłemu sukcesowi frekwencji kinowej dwóch filmów “Barbie”, jak i “Oppenheimer”. 

W niedzielnym komunikacie prasowym, największa sieć kin na świecie ogłosiła, że w okresie od 21 do 27 lipca uzyskała największe przychody z biletów w ciągu jednego tygodnia od założenia firmy w 1920 roku. AMC przypisało ten wynik rekordowi otwarcia dzięki obu filmom.

Obrazy utrzymały niesamowitą popularność przez drugi weekend. Film “Barbie” osiągnął zysk w wysokości 93 milionów dolarów, a “Oppenheimer” prawie 47 milionów dolarów.

Weekend dwa tygodnie temu był najbardziej intensywny dla AMC od czasu zamknięcia kin w 2020 roku z powodu pandemii, zeszły weekend był trzecim najbardziej intensywnym na całym świecie od ponownego otwarcia sieci. 

Firma ogłosiła również, że 65 lokalizacji kin AMC w 19 stanach i Waszyngtonie, ustanowiło rekordy kasowe w tym tygodniu. 

Podczas weekendu otwarcia film “Barbie” w reżyserii Grety Gerwig zarobił 162 miliony dolarów na rynku USA, co dało mu największe otwarcie w roku 2023. Jest to również największe otwarcie w historii dla reżyserki. W międzyczasie “Oppenheimer” zadebiutował z wpływami w wysokości 82,5 miliona dolarów, według firmy analitycznej mediów Comscore.

W sumie oba filmy zarobiły ponad miliard dolarów na całym świecie w zaledwie 10 dni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!