USA: D.Trump poinformował na swojej platformie, że został postawiony w stan oskarżenia w sprawie dot. tajnych dokumentów

0
Fot. Truth Social @realDonaldTrump

Były prezydent USA Donald Trump przekazał za pomocą swojej platformy społecznościowej Truth Social, że został postawiony w stan oskarżenia przez Departament Sprawiedliwości w związku z tajnymi dokumentami, które śledczy znaleźli w jego rezydencji na Florydzie. To pierwszy raz, kiedy były lub obecny prezydent USA usłyszy zarzuty federalne.

W opublikowanym piśmie Trump twierdzi, że został wezwany do sądu federalnego w Miami na wtorek. Napisał również, że jest niewinny i że jest to „czarny dzień dla Stanów Zjednoczonych”. Oskarżył również Joego Bidena o ukrywanie tajnych dokumentów w garażu.

Jak przekazał The New York Times, Donald Trump ma usłyszeć siedem zarzutów, w tym dotyczące zmowy mającej na celu utrudnianie śledztwa, umyślnego przetrzymywania tajnych dokumentów oraz złamanie przepisów ustawy o szpiegostwie poprzez nielegalne przetrzymywania tajemnic państwowych związanych z obroną narodową.

Donald Trump ma formalnie zostać aresztowany we wtorek w Miami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!