USA: organizacja HRC zadeklarowała stan wyjątkowy dla środowiska LGBTQ w związku z ustawami wprowadzanymi w różnych stanach

0
Fot. HRC
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We wtorek organizacja HRC (Human Rights Campaign) – “Kampania na Rzecz Praw Człowieka” zadeklarowała stan wyjątkowy dla osób ze środowiska LGBTQ w USA.

HRC powołuje się na 525 ustaw zaproponowanych w tym roku w 41 stanach i skierowanych zdaniem organizacji przeciwko środowisku LGBTQ. Według HRC, z 525 legislacji, 220 jest wymierzonych w osoby transpłciowe.

HRC jest największą obywatelską grupa walczącą o prawa i przywileje LGBTQ.

HRC wylicza, że 21 stanów ograniczyło możliwość uczestnictwa transpłciowych atletów w zawodach razem z osobami o płci, z którymi się identyfikują. Według HRC, 20 stanów zaakceptowało prawa i polisy, które ograniczają lub zakazują opiekę zdrowotną afirmującą transpłciowość nieletnich oraz dorosłych w niektórych przypadkach. W 9 stanach osoby transpłciowe nie mogą używać toalet, szatni i innych obiektów przydatności nie zgadzających się z ich transpłciową tożsamością.    

Oprócz deklaracji stanu wyjątkowego w kraju, organizacja HRC wydała przewodnik dla osób LGBTQ zawierający porady dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, podsumowanie stanowych praw adresujących kwestie LGBTQ i zestaw informacji dla tych, którzy podróżują do lub mieszkają w stanach, które posiadają prawa regulujące kwestie istotne dla osób LGBTQ.

Ponad 76 ustaw zostało wprowadzonych w prawo.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!