Iowa – Mike Pence o wojnie na Ukrainie: “to nie jest nasza wojna, ale wolność jest naszą walką”

0
Fot. Screenshot video REUTERS

Jeśli Putin wygra na Ukrainie, nie zatrzyma się i może wejść na terytorium NATO – powiedział w środę wieczorem były wiceprezydent USA Mike Pence podczas spotkania z wyborcami w stanie Iowa. Pence, który zainaugurował w środę kampanię prezydencką stwierdził też, że w odróżnieniu od Donalda Trumpa wie, że Władimir Putin nie jest geniuszem, lecz zbrodniarzem wojennym.

– To nie jest nasza wojna, ale wolność jest naszą walką – powiedział Pence podczas spotkania w Des Moines. Były wiceprezydent skrytykował administrację prezydenta Joe Bidena za zbyt wolne tempo dostaw broni dla Ukrainy i niezdecydowanie w kwestii wysłania myśliwców F-16.

Komentując spekulacje o nadchodzącym postawieniu zarzutów Donaldowi Trumpowi przez prokuraturę federalną w sprawie przetrzymywania setek niejawnych dokumentów w swojej rezydencji, Pence stwierdził, że choć nikt nie stoi ponad prawem, to w obliczu “wyjątkowych okoliczności”, ma nadzieję, że śledczy rozwiążą sprawę bez stawiania zarzutów.

Ocenił, że oskarżenie byłego prezydenta doprowadziłoby tylko do pogłębienia podziałów wśród Amerykanów oraz wysłałoby zły sygnał reszcie świata, która postrzega Stany Zjednoczone jako wzór demokracji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!