USA: protest klientów sieci Target

0
320
Fot. Star Tribune
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jedna z największych sieci handlowych w Stanach Zjednoczonych Target wycofuje z obrotu produkty kojarzone ze społecznością LGBT+. “Po protestach konserwatywnych konsumentów, wycofaliśmy niektóre produkty ze sprzedaży, a inne przenieśliśmy do magazynów” – powiedziała rzecznik marki Kayla Castaneda.

Target wprowadził kolekcję LGBT o nazwie “Pride” na początku maja. Obecnie jest ona wycofywana z amerykańskich sklepów i stron internetowych. Sprzedaż obejmowała ponad 2000 produktów, w tym odzież, muzykę czy wyposażenie domu. Wśród proponowanych produktów znalazły się tekstylia, kubki z logo kojarzonym ze społecznością LGBT+, kalendarze, a nawet ubranka dla noworodków. Wśród asortymentu znazły się również książki o tematyce LGBT dla dzieci w wieku 2-8 lat, w tym tytuł “Bye-bye Binary” lub książkę “What Are Your Words”, która doradza dzieciom w zakresie prawidłowego używania zaimków transpłciowych.

“”Od czasu wprowadzenia tegorocznej kolekcji byliśmy świadkami eskalacji gróźb ze strony klientów, które podważały poczucie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia członków naszego zespołu w pracy” – czytamy w oświadczeniu korporacji “Target”
Sprzeciw klientów sieci wywołały również artykuły nawiązujące do do tematyki okultystycznej i satanistycznej projektowane przez londyńską firmę Abprallen. Na produktach znajdowały się między innymi symbole pentagramów czy rogatych czaszek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!