Biały Dom nie potwierdza zniszczenia systemu Patriot na Ukrainie

0
Fot. HowStuffWorks
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Biały Dom nie potwierdza na razie, że system obrony przeciwrakietowej Patriot został zniszczony na Ukrainie przez obcy pocisk. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział, że – jeśli zajdzie taka konieczność – Stany Zjednoczone pomogą Ukrainie w naprawie Patriotów.

O rzekomym zniszczeniu systemu obrony powietrznej Patriot poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Podczas konferencji w Białym Domu John Kirby powiedział, że nie może potwierdzić tych doniesień. Nie wykluczył jednak, że bateria Patriotów mogła zostać uszkodzona. “Od rozmiaru uszkodzeń będzie zależało, czy mogą one zostać naprawione przez Ukraińców, czy też będziemy musieli im pomóc” – powiedział Kirby.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego przypomniał, że wiele przekazanych Ukrainie haubic zostało uszkodzonych podczas walk i część z nich była naprawiana na Ukrainie, a inne poza jej granicami. “Nie mogę się wypowiadać na ten temat. Ale oczywiście, gdyby doszło do uszkodzenia systemu Patriot, który wymagałby naprawy poza Ukrainą, z pewnością byśmy w tym pomogli” – dodał.

Telewizja CNN – powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela administracji – podała, że rosyjski atak rakietowy na Ukrainę w nocy z wczoraj na dziś nie zniszczył systemu obrony Patriot, jak twierdzi rosyjskie ministerstwo obrony. W tej chwili trwa ocena, czy – i w jak dużym stopniu – bateria mogła zostać uszkodzona.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!