USA: w Kolorado zbieranie wody deszczowej jest nielegalne, w Illinois można zebrać do 5 tysięcy galonów 

0
370
Fot. Mass.gov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Czy można legalnie zbierać wodę deszczową w Illinois? Niektóre stany w USA zakazują zbierania deszczówki, inne zachęcają do tego. Zbieranie deszczówki jest często dopuszczane na przykład do podlewania trawnika ale nie do spożywania

Woda deszczowa może zawierać szkodliwe pestycydy i bakterie na przykład pochodzące z  odchodów zwierząt.

Kolorado jest jedynym stanem w USA, w którym zbieranie wody deszczowej nie jest legalne, za wyjątkiem wody zbieranej przez właścicieli domów, z limitem do 100 galonów. W Utah zebrać można do 2,500 galonów.

W Illinois można zebrać nie więcej niż 5,000 galonów wody deszczowej. Według Zasad Wodno-Kanalizacyjnych Illinois, zebrana woda nie może zostać użyta do picia lub gotowania a system zbierania musi zostać skonstruowany zgodnie z wytycznymi Zasad Wodno-Kanalizacyjnych Illinois (Illinois Plumbing Code). Woda zebrana w beczkach może zostać użyta wyłącznie w celach zewnętrznych – do umycia samochodu, podlewania trawnika, etc.

Niektóre stany – Nowy Meksyk, Teksas, Północna Karolina, posiadają programy zachęcające do instalacji systemów zbierania wody opadowej ale wymagają instalacji systemów filtracji wody. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!