Floryda – ława przysięgłych: McDonald’s ponosi winę za brak ostrzeżenia przed gorącymi kawałkami kurczaka

0
310
Fot. thekrazycouponlady.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

McDonald’s, z główna siedzibą w Chicago, ponosi winę za to, że nie ostrzegał klientów o niebezpieczeństwach związanych z transportem gorących kawałków kurczaka – McNuggets. Taką decyzję wydała ława przysięgłych powiatu Broward na Florydzie. Werdykt nie był jednogłośny. Sprawa dotyczyła oparzenia nogi, których doznała 4-letnia chora na autyzm dziewczynka w sierpniu 2019 roku na Florydzie. Następna rozprawa odbędzie się latem by ocenić szkody i ustalić wyrok.

Matka dziecka, Philana Holmes, zeznała, że kupiła Happy Meals dla swojego syna i córki w Tamarac McDonald’s. Nie otrzymała jednak żadnego ostrzeżenia, że jedzenie może być wyjątkowo gorące. Podczas podróży kawałek kurczaka spadł jej córce na nogę i poparzył jej udo.

Prawnicy McDonald’s argumentowali, że jedzenie musi być gorące, aby uniknąć zatrucia salmonellą. 

Operator restauracji Upchurch Foods został uznany za winnego odpowiedniego przeszkolenia swoich pracowników i brak ostrzeżenia konsumentów o „niebezpiecznej” temperaturze jedzenia. Firma McDonald’s USA została uznana za odpowiedzialną za nieprzekazanie instrukcji dotyczących bezpiecznego obchodzenia się z żywnością. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!