Biały Dom: nie planujemy dostarczenia Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu

0
148
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone nie mają na razie planów dostarczenia Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu. W odpowiedzi na pytanie Polskiego Radia Biały Dom oświadczył, że mimo decyzji Wielkiej Brytanii o dostarczeniu takich pocisków Ukrainie, stanowisko USA w tej sprawie się nie zmieniło.
Władze Wielkiej Brytanii potwierdziły przekazanie Ukrainie rakiet dalekiego zasięgu The Storm Shadow. „Jak mówiłem miliony razy, to są suwerenne decyzje, które każdy kraj podejmuje samodzielnie” – powiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby dodając, że USA są głęboko wdzięczne wszystkim krajom, które wspierają militarnie Ukrainę. 

Na pytanie korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego czy Stany Zjednoczone pójdą śladem Wielkiej Brytanii i również przekażą Ukrainie pociski o większym zasięgu niż dotychczas, Kirby dał do zrozumienia, że Waszyngton nie ma takich planów. „Jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany w odniesieniu do systemów rakietowych dalszego zasięgu, nasza polityka i nasze decyzje w tym zakresie nie uległy zmianie” – powiedział przedstawiciel Białego Domu. 

Kirby podkreślił, że Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie niemal wszystkie rodzaje uzbrojenia o jakie prosił Kijów przed planowaną wiosenną ofensywą a reszta, w tym amunicja, są w drodze. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!