Microsoft wybuduje warte miliard dolarów centrum danych w Wisconsin

0
218
Fot. Milwaukee Independent
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Microsoft wybuduje warte miliard dolarów centrum danych na kampusie w Mount Pleasant, Wisconsin, miasteczku niedaleko granicy Illinois.

Gigant zapłaci 50 milionów dolarów za skrawek ziemi, na którym wcześniej miała powstać fabryka ekranów LCD należąca do Foxconn Technology Group – na mocy umowy z 2017 roku z gubernatorem Wisconsin. Foxconn producent iPhone’ów Apple’a zmienił plany, wycofał się z umowy i zmusił władze do znalezienia nowego nabywcy. 

Microsoft zakupi 315 akrów z 2,500 oryginalnie przeznaczonych Foxconn. 

Według przedstawicieli miejskich, procedura zakupu zostanie zakończona do 31 lipca.

Umowa Microsoftu z Mount Pleasant i powiatem Racine, wymaga rozpoczęcie konstrukcji do 2026 roku. Microsoft może odzyskać 42 procent z podatku od własności ale nie więcej niż 5 milionów dolarów rocznie.

Marlo Harmon – członek zarządu powiatu Racine, był jedynym, który głosował przeciwko decyzji sprzedaży, głównie dlatego, iż centrum danych jest marnym substytutem fabryki, jeśli chodzi o tworzenie dużej ilości miejsc pracy. Centrum danych o tej skali potrzebuje mniej niż 100 stałych pracowników. Tego typu obiekty przetwarzają i przechowują wysokie ilości danych, tworząc kręgosłup internetu ale nie tworzą dużych ilości miejsc pracy po ukończeniu budowy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!