USA: 5 stanów, z których mieszkańcy wyprowadzają się najczęściej w poszukiwaniu lepszego życia

0
Fot. thepackagingcompany.us
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jeśli jest coś, co motywuje Amerykanów do przeprowadzki, to są to na pewno pieniądze. Gdzie można ich zdobyć więcej, gdzie można więcej zaoszczędzić, gdzie życie jest drogie, a gdzie tanie? To amerykańska tradycja sięgająca XIX wieku, kiedy to pionierzy udawali się na zachód w poszukiwaniu złota, srebra i lepszej przyszłości.

Jak pokazują ostatnie badania, trzy lata po wybuchu pandemii tańsze obszary kraju o mniejszej gęstości zaludnienia pozostają nadal atrakcyjne dla Amerykanów, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu. Każdego roku United Van Lines, firma zajmująca się przeprowadzkami i relokacją, udostępnia listę stanów, z których uciekają Amerykanie. 

Pierwszą piątkę stanów, z których ich mieszkańcy wyjeżdżają to:

1. New Jersey

Głównymi powodami, dla których ludzie opuszczają New Jersey są: przejście na emeryturę, chęć bycia bliżej rodziny, znalezienie nowej pracy, wysokie podatki i koszty utrzymania.

2. Illinois

Dla mieszkańców naszego stanu decyzje o wyjeździe sprowadzały się do poszukiwania nowej pracy, powodów rodzinnych, emerytury i chęci podjęcia próby nowego stylu życia. Co ciekawe, prawie 52 procent osób, które opuściły stan w 2022 roku zarabiało ponad 150 tysięcy dolarów rocznie.

3. Nowy Jork

Dla nowojorczyków po raz kolejny emerytura znalazła się na szczycie listy jako główny powód wyjazdu, a styl życia i rodzina znalazły się na drugim miejscu. Podobnie jak w Illinois, blisko 49 procent mieszkańców zarabiających ponad 150 tysięcy dolarów zdecydowało się opuścić stan, z czego prawie 37 procent miało 65 lat lub więcej. 

4. Michigan

Ze stanu Michigan jego mieszkańcy wyjeżdżają głównie z powodów rodzinnych, chęci podjęcia nowej pracy i pogody. Zdecydowaną większość opuszczających Michigan stanowią osoby powyżej 65 roku życia.

5. Wyoming

Zdecydowanie najważniejszym powodem wyjazdu wielu mieszkańców Wyoming było znalezienie nowej pracy (40%). Największy odpływ stanowiły osoby zarabiające poniżej 100 tysięcy dolarów i mające 55 lat i więcej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!