Ważący 1,500 funtów rekin o imieniu Breton pływa u wybrzeży Północnej Karoliny

0
Fot. ewnews.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ważący 1,500 funtów rekin, o imieniu Breton pływa u wybrzeży Północnej Karoliny. Breton jest jednym z kilkudziesięciu rekinów śledzonych przez OCEARCH, grupę badawczą działającą non profit, dostarczającą danych o migracji rekinów.

W sobotę nadajnik Bretona wskazał jego obecność niedaleko Pamlico Sound, u wybrzeży grupy wysp Outer Banks należących do Północnej Karoliny.

Breton mierzy 4 metry i waży 1,437 funtów, czyli 652 kilogramy.

Jak podaje OCEARCH, Breton został oznaczony elektronicznym nadajnikiem w pobliżu Nowej Szkocji, we wrześniu 2020.

Jak inne żarłacze białe, Breton jest w trakcie migracji z Florida Keys na północ do Kanady. OCEARCH podaje, że rekiny białe spędzają lato “w bogatych w pokarm wodach” u wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych i Kanady, zanim wrócą z powrotem na południe, na czas zimowy.

Według organizacji OCEARCH, rekin uzyskał imię na cześć “cudownych ludzi z Przylądka Breton.” Żarłacz płynie w towarzystwie innych rekinów: Simona i Jekylla, osobniki mierzą po 2.5 metra.

Wielkie białe rekiny posiadają status zwierząt zagrożonych.  Populacja tych drapieżników uległa znacznemu zmniejszeniu z powodu nadmiernego połowu ich  żeru oraz przypadkowych złowień przez rybaków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!