Nashville: 6 osób zginęło w szkolnej strzelaninie

0
564
Fot. Jonathan Mattise/AP Photo
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dziś rano troje dzieci, trzech dorosłych oraz napastniczka zginęli w strzelaninie w Green Hills, w Nashville. Do strzelaniny doszło w The Covenant School, prywatnej szkole chrześcijańskiej, liczącej 200 uczniów. Do zdarzenia doszło około godziny 10.00 rano. Policja otrzymała powiadomienie o 10.13.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze skierowali się na drugie piętro szkoły skąd dobiegały odgłosy strzałów. Napastniczka była uzbrojona w dwa karabiny i pistolet. W wyniku strzelaniny troje dzieci oraz trzy dorosłe osoby (pracownicy szkoły) straciły życie. Policja w Nashville podała nazwiska ofiar – Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs i William Kinney, którzy mieli po 9 lat. Zidentyfikowano także dorosłe ofiary – Mike Hill i Cynthia Peak (oboje po 61 lat) oraz Dr Katherine Koonce, 60 lat.

Policja z Nashville poinformowała, że napastniczka został zastrzelona przez funkcjonariuszy o godzinie 10.27. Była nią 28-letnia kobieta z Nashville.

Szkoła The Covenant School została powołana przez duszpasterstwo Prezbiteriańskiego Kościoła Przymierza w 2001 roku. Znajduje się w dzielnicy Green Hills, w pobliżu downtown i najlepszych uniwersytetów Nashville.

Motto szkoły brzmi “Prowadzić Serca, Wzmacniać Umysły, Celebrować Dzieciństwo.”

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!