V.Bryant otrzyma 29 mln $ w sprawie dot. rozpowszechniania zdjęć z katastrofy helikoptera, w której zginął jej mąż i córka

0
594
Fot. NYPost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Vanessa Bryant, wdowa po koszykarzu Kobe Bryant odbierze prawie $29 milionów dolarów w porozumieniu sądowym z powiatem Los Angeles, w sprawie rozpowszechniania zdjęć z wypadku helikoptera, w którym zginął m.in. mąż kobiety i ich 13-letnia córka.

Prawnicy powiatu Los Angeles potwierdzili we wtorek, że Vanessa Bryant i jej trzy córki otrzymają sumę $28,850,000 dolarów. 

Kwota porozumienia prawnego dotyczy rozpowszechniania zdjęć z wypadku helikoptera ze stycznia 2020 roku, w którym zginął jej mąż, gwiazda Los Angeles Lakers Kobe Bryant, ich córka Gianna oraz 7 innych osób.

Zdjęcia były rozpowszechniane przez powiatowych pracowników biura szeryfa i straży pożarnej Los Angeles.

Na mocy wcześniejszego porozumienia sądowego z sierpnia 2022, wdowa otrzymała $15 milionów dolarów za naruszenie jej prywatności przez powiat Los Angeles. Suma ta miała pokrywać potencjalne roszczenia jej i trzech córek Natalii, Bianki i Capri.  Na mocy tego samego porozumienia z sierpnia 2022, sędzia wyznaczył sumę prawie $20 milionów dolarów na rzecz Chrisa Chestera, którego żona i córka również zginęły w wypadku. Wcześniej, w październiku 2021 powiat porozumiał się na sumę $1.25 miliona osobno dla dwóch rodzin, których członkowie zginęli w zdarzeniu.

Według oświadczenia zespołu prawnego powiatu Los Angeles, wraz z wypłatą sumy $29 milionów zakończone zostały wszystkie sprawy prawne powiatu związane z wypadkiem.

Ekipa prawna Vanessy Bryant oświadczyła, że część kwoty zostanie przeznaczona na jej fundację Mamba & Mambacita Sports Foundation, która honoruje jej męża i córkę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!