Missouri: 2 osoby zatrzymane za domniemane przekazywanie amerykańskich technologii lotniczych do Rosji

1
Departament Sprawiedliwości USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dwóch obywateli Stanów Zjednoczonych zostało aresztowanych w czwartek w Kansas City w stanie Missouri za domniemane przekazywanie amerykańskich technologii lotniczych do Rosji – poinformowało ministerstwo sprawiedliwości USA.

59-letni Cyril Gregory Buyanovsky i 55-letni Douglas Robertson usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. eksportu towarów objętych kontrolą bez wymaganej licencji, fałszowania oraz przemytu towarów.

Założona przez dwóch mężczyzn firma KanRus Trading Company zajmowała się sprzedażą i instalowaniem urządzeń elektronicznych zachodniej produkcji w samolotach.

Prawdopodobnie mężczyźni sprzedawali sprzęt rosyjskim firmom oraz zapewniali usługi naprawcze dla rosyjskich statków powietrznych. W celu obejścia nałożonych przez Stany Zjednoczone sankcji na Rosję Buyanovsky i Robertson ukrywali dane swoich klientów, podawali fałszywe ceny produktów i otrzymywali przelewy z zagranicznych kont bankowych.

Aresztowania dokonała grupa śledcza KleptoCapture, złożona z prokuratorów federalnych, śledczych i analityków. Wydała ona jak dotychczas 30 aktów oskarżenia przeciwko osobom i podmiotom łamiącym sankcje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. I bardzo dobrze.
    Władze powinny także zająć się dużo większym procederem kradzieży amerykańskich prac badawczych i amerykańskiej technologii przez reżim chiński. Czynnie współpracują w tym procederze z komunistami chińskimi przedstawiciele elit akademickich, politycznych i biznesowych w USA i to przynosi Ameryce wiele szkód. W przyszłości może doprowadzić to do katastrofy, która zagrozi podstawom istnienia kraju.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!