USA: ojciec i syn oskarżeni o udział w zamieszkach na Kapitolu proszą sąd o ułaskawienie

0
sąd
Fot. uscourts.gov

Ojciec i syn oskarżeni o udział w zamieszkach na Kapitolu z 6. stycznia, proszą sąd o ułaskawienie. Bradley Bokoski, lat 59, urodzony i wychowany w Joliet, Illinois, a mieszkający w Utah zaprosił swojego syna Matthew, lat 32, do udziału w wiecu poparcia dla ustępującego wtedy prezydenta Donalda Trumpa. Co zaczęło się jako męska wyprawa ojca z synem, zakończyło się zarzutami kryminalnymi. 

Większość osób oskarżonych o udział w zamieszkach 6. stycznia otrzymało zarzuty wykroczeń, nie będące zarzutami przestępczymi. 

Bradley i Matthew Bokoski przyznali, że weszli do wnętrza Kapitolu z ciekawości, zachowywali się pokojowo, z szacunkiem i nie dokonywali aktów przemocy. W sądzie Matthew Bokoski powiedział o sobie, że jest modelowym słuchającym prawa obywatelem.

Ojciec i syn mają nadzieję na otrzymanie jak najniższej kary, za to co wydarzyło się tego dnia, a co przez wielu uznawane jest jako swoisty rodzaj amerykańskiego powstania narodowego. Wyrok sądu w sprawie mężczyzn zdeterminuje, czy Bradley Bokoski straci pracę, którą wykonuje od 10 lat.

Ogłoszenie wyroku w sprawie mężczyzn nastąpi 4 kwietnia w Waszyngtonie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!