USA: nowe zasady żywienia w szkołach zredukują ilość spożywanego przez dzieci cukru

0
147
Fot. The Associated Press
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nowe zasady żywienia w szkołach zredukują ilość spożywanego przez dzieci cukru. Przedstawiciele rolnictwa przedstawili propozycję nowych standardów żywieniowych w piątek. 

Propozycja nakłada limit na cukier, zawarty w produktach takich jak płatki śniadaniowe, ciasteczka, yogurty, mleko. Zakłada zredukowanie sodu oraz zwiększenie ilości produktów pełnoziarnistych. 

Pierwsze limity na cukier zostałyby wprowadzone w roku szkolnym 2025-2026, tak, aby zmniejszyć ilość cukru do 10 procent w stosunku do wszystkich kalorii spożywanych tygodniowo. Zmniejszenie sodu do 30 procent miałoby nastąpić do jesieni 2029.

Plan zakłada kontynuację poziomu 80 procent na użycie pełnego ziarna w produktach zbożowych. Zezwala na produkty z białej mąki raz w tygodniu. Proponuje podawanie najmłodszym dzieciom wyłącznie mleka z niską zawartością tłuszczu lub beztłuszczowego, bez komponentów smakowych.

Produkty czekoladowe i mleko smakowe miałoby być zarezerwowane dla starszej młodzieży. 60. dniowy okres przeznaczony na publiczne komentarze rozpocznie się 7 lutego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!