Apel Chin do USA w sprawie balonu

0
170
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chiny apelują do USA, aby nie eskalowały sytuacji po zestrzeleniu chińskiego balonu, który Amerykanie uznali za szpiegowski. Dwa dni temu balon został zestrzelony u wybrzeży Karoliny Południowej. Teraz są prowadzone poszukiwania jego szczątków. 

Wiceminister spraw zagranicznych Chin Xie Feng zaapelował do USA, aby nie podejmowały działań, które godzą w interesy Chin i eskalują sytuację. Wcześniej chińskie władze wyraziły zdecydowany sprzeciw wobec zestrzelenia przez USA balonu, który według władz w Pekinie miał zbierać dane meteorologiczne. Innego zdania jest Pentagon, który twierdzi że chiński statek powietrzny służył do działań szpiegowskich.

 Chińskie media pisząc o sytuacji przejaskrawiają ją informując o amerykańskim ataku na chiński „cywilny statek powietrzny”. Do incydentu z balonem doszło przed planowaną na miniony weekend wizytą w Pekinie szefa amerykańskiej dyplomacji. Rozmowy w Pekinie miały ocieplić chłodne relacje dyplomatyczne obu państw, tymczasem wykrycie nad USA chińskiego balonu szpiegowskiego i zestrzelenie go doprowadziło do kolejnego kryzysu dyplomatycznego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!