Iowa: 19-letnia M.Russo aresztowana za oszustwa internetowe, wyłudziła tysiące dolarów na “rzekomą walkę z rakiem”

0
553
Fot. NYPost
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

19-letnia Madison Russo ze stanu Iowa, została aresztowana za oszustwa internetowe. Kobieta miała wyłudzić od setek darczyńców ponad 37 tysięcy dolarów. Użytkownikom stron TikTok i GoFundme opowiadała o swojej walce z rakiem trzustki i guzie „wielkości piłki do futbolu, który owinął się wokół jej kręgosłupa”. Policjanci sprawdzili dokumentację medyczną kobiety i ustalili, że nigdy nie zdiagnozowano u niej raka. 

Russo pojawiła się nawet w podcaście Project Purple, czyli organizacji pomagającej chorym na raka trzustki. Rzecznik organizacji tłumaczy, że nie było powodu, aby nie wierzyć w historię Madison. Kobieta przyjmowała darowizny od firm, organizacji non-profit i osób prywatnych.

Historia oszustki zaczęła się sypać 11 stycznia, kiedy pracownicy medyczni przekazali władzom, że dostrzegli „wiele medycznych rozbieżności” w informacjach umieszczonych w sieci. Śledczy ustalili, że Russo ukradła zdjęcia udostępnione online przez prawdziwych pacjentów z rakiem i publikowała jako swoje własne.

Madison Russo grozi kara 10 lat więzienia. Darczyńcy otrzymali zwrot pieniędzy, a zbiórka została usunięta. Oprócz tego kobieta otrzymała zakaz korzystania z platformy GoFundMe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!