Alabama – NTSB: raport ws. śmiertelnego wypadku na lotnisku w Montgomery

0
269
Fot. WSEZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) opublikowała wstępny raport w sprawie śmiertelnego wypadku na lotnisku w Montgomery, Alabama. 34-letnia pracownica obsługi lotniska została wessana  przez silnik samolotowy, ponieważ zbliżyła się do niego na niebezpieczną odległość.

W raporcie zwrócono uwagę, że na krótko przed przylotem samolotu odbyły się dwa spotkania z personelem lotniska, podczas których zwrócono uwagę, że silniki samolotu pozostaną włączone i że w tym czasie nie należy zbliżać się do maszyny.

Do tragedii doszło 31 grudnia 2022 roku. Lot American Eagle przyleciał po południu z lotniska Dallas Fort Worth do Montgomery w Alabamie. Po wylądowaniu samolotu regionalnego przewoźnika Envoy Air, i zatrzymaniu maszyny, załoga zostawiła włączone obydwa silniki na wymagany dwuminutowy okres schładzania.

Jak podano w raporcie NTSB, wkrótce potem kapitan „zobaczył zapaloną lampkę ostrzegawczą i samolot gwałtownie się zatrząsł, po czym nastąpiło natychmiastowe automatyczne wyłączenie znajdującego się na lewym skrzydle silnika numer 1″.

Tragiczny wypadek nagrały kamery monitoringu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!