USA: Chris Whipple o Białym Domu J.Bidena w nowej książce, są wątki na temat wojny na Ukrainie

0
133
Fot. airmail.news
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wtorek ukazała się nowa książka Chrisa Whipple’a „The Fight of His Life: Inside Joe Biden’s White House”. W jednym z rozdziałów można dowiedzieć się m.in. tego, że dyrektor CIA Bill Burns przed rosyjską inwazją ujawnił Wołodymyrowi Zełenskiemu szczegóły planowanego przez Kreml zamachu na ukraińskiego prezydenta. Przestroga pojawiła się w czasie kiedy podawał on w wątpliwość wiarygodność wywiadu USA. Odpierał ostrzeżenia i wydawał się być nimi zaskoczony.

Autor książki twierdzi, że to prezydent Joe Biden polecił Burnsowi polecieć do Kijowa i podzielić się dokładnymi detalami na temat rosyjskich spisków.

„To natychmiast zwróciło uwagę Zełenskiego; był zaskoczony, otrzeźwiony tą wiadomością. (…) Dane wywiadowcze były tak szczegółowe, że pomogłyby siłom bezpieczeństwa Zełenskiego udaremnić dwa oddzielne rosyjskie zamachy na jego życie” – napisał Whipple.

Książka informuje także o przedstawieniu przez szefa CIA Zełenskiemu schematu planu inwazji Putina, aby pomóc mu w przygotowaniach do walki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!